Uprchlíci

Mexičané více hlídají "konvoj" migrantů, část z nich vyhostili!

Mexiko vyhostilo téměř stovku středoamerických migrantů, kteří se pokusili nelegálně překročit hranici se Spojenými státy. V souvislosti s tím mexická vláda zvýšila ostrahu v místech, kde běženci v Tijuaně přebývají, a také na hranicích.

Devadesát osm migrantů definitivně přišlo o svůj americký sen. S čekáním na azyl ve Spojených státech jim došla trpělivost a hranice se pokusili překročit nelegálně. Neuspěli ale a mexická vláda je deportovala zpět do vlasti.

Řada běženců, kteří v Mexiku provizorně obývají sportovní stadion, se nevzdává. Hranice jsou rozhodnuti překonat za každou cenu.

"Pokud nám Spojené státy neudělí azyl, pokusíme se zdolat hranice jinak. Je to naše poslání. Zpátky do rodné země je návrat už moc obtížný," je přesvědčený Santos Aparicio z Hondurasu.

Část přistěhovalců ze střední Ameriky už se ale rozhodla zpět do vlasti vrátit. Stalo se tak hlavně na základě nedělního incidentu, kdy pohraničníci použili slzný plyn proti migrantům, kteří se pokoušeli přes hranice dostat.

Související obsah

Napětí v Mexiku roste. V hraničním městě Tijuana je více než sedm tisíc migrantů. V oblasti, kde přespávají, úřady dočasně uzavřeli školu. Rodiče se báli o bezpečnost svých dětí a tak je na výuku nechtěli pouštět.

Spojené státy evidují nejvyšší počet žadatelů o azyl v historii. Starosta Tijuany vyhlásil stav humanitární nouze. Podle něj představuje přijetí tak velkého množství migrantů pro město značný problém.

pez, Háta Sassmannová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz