Tereza H.

Tereza už se viděla doma, má ale smůlu! Soud se naopak protáhne

Soud s Terezou, která je v Pákistánu obviněna z pašování drog, se znovu natahuje. Není ani jasné, kdy se Tereza před soudce znovu postaví. Kvůli poslednímu rozhodnutí soudu se navíc může případ zpozdit o další měsíc.

Češka Tereza už zřejmě doufala, že Vánoce stráví s blízkými, sen se jí ale rozplynul. Místo toho se zřejmě ještě protáhne její utrpení u soudu. Pondělní stání v Láhauru se neuskutečnilo, tentokrát proto, že nedorazil soudce, který odjel na týdenní školení.

Další termín soudního jednání nebyl stanoven, Tereza se ale dostane k soudu ve čtvrtek. "Bude předvedena k soudu pouze za účelem pravidelné docházky," uvedla pro TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Soud ale rozhodl o žádosti státního zástupce, který na konci listopadu soudci dodal další dokumenty a chtěl předvést nového svědka. Žalobce žádal také o to, aby Tereze přidali další obvinění. "Soud rozhodl, že žádosti nebude vyhověno," doplnila Lagronová.

S tím se ale žalobce nechce smířit jen tak. "Státní zástupce přítomným médiím prozradil, že se plánuje ve věci odvolat k Vrchnímu soudu. To by mohlo znamenat další zpoždění případu minimálně o měsíc," informovala mluvčí.

Související obsah

Terezu tak čeká ještě dlouhá cesta, než si vyslechne rozsudek. Ten přitom původně soudce sliboval vynést do konce října. Češka čeká na verdikt v pákistánském vězení už od začátku ledna. Za měsíc tak bude za mřížemi už celý rok.

Terezu H. zadrželi pákistánští celníci na letišti v Láhauru. V dvojitém dně kufru ukrývala devět kilo heroinu, i přesto prošla přes dvě kontroly a chystala se odletět do Abú Zabí, kde měla přesednout na letadlo do Irska.

Při výslechu uvedla, že o drogách nevěděla. Tušila prý, že převáží něco nelegálního, myslela si však, že jde o marihuanu. Za pašování drog hrozí v Pákistánu pro cizince až doživotní vězení, pro místní i trest smrti. Šanci na vydání do Česka podle odborníků nemá.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz