Věra Špinarová

Zmizí socha Špinarové z Ostravy? Rozhodne veřejná debata

Socha Věry Špinarové zůstane na svém místě, tedy alespoň do konce ledna. Co s ní bude dál, ukáže až debata s odborníky. Jenže z centra Ostravy by mohly zmizet i další sochy stejného autora.

Lidé v Moravskoslezském kraji jsou stále proti současné podobě sochy Věry Špinarové. Syn zpěvačky Adam Pavlík už dokonce jednal s novým vedením radnice. Výsledkem je veřejná debata. Radnice má už několik variant řešení, mezi nimi odstranění, prodání nebo přemístění sochy.

"Já mám tam možnost vlastně jednu, a to odstranění a potom se bude řešit co dál," řekl syn zesnulé zpěvačky Adam Pavlík. Ten se dle jeho slov nemůže ani po měsících od odhalení na dílo ani podívat.

Kromě sochy Špinarové by z Ostravy mohla zmizet i socha Leoše Janáčka nebo Karla Kryla. Všechny pochází z dílny stejného sochaře. "Když si ode mě zákazník koupí sochu, tak ji taky může přemísťovat. Jo, je to na něm," vysvětluje sochař David Moješčík.

Související obsah

"Veřejný prostor v Ostravě se stal obětí politického marketingu. Ze strany politiků byl jednomu sochaři zadán požadavek na tvorbu těchto soch," popisuje radní pro oblast veřejného prostoru Lukáš Jansa (Piráti).

Lednové debaty o osudu sochy se kromě odborníků a zástupců města zúčastní i syn Věry Špinarové.

pan, Jan Socha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz