Domácí

Silničáři varují řidiče: Sníh a led na silnicích, jazyky a závěje!

Zejména na severu a severovýchodě republiky leží na některých silnicích ve výše položených oblastech sníh, řidiči mohou nejen v Krušných horách a Krkonoších narazit na sněhové jazyky nebo závěje, bez zimní výbavy je tak cesta na horách velmi komplikovaná. V nižších polohách sníh rychle odtává, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Milovníci zimních sportů jásají, když na horách připadne i jen centimetr sněhu. Takovou radost ze sněhové pokrývky ale nemají řidiči, kterým špatná situace na silnicích velmi komplikuje život.

Už včera meteorologové varovali, že zejména v Krkonoších a Krušných horách připadne větší množství sněhu, srážky se pak přesunuly více na východ, sníh tak zasypal i místa na Moravě a ve Slezsku.

Nový sníh výrazně zhoršil sjízdnost silnic, kvůli relativně vysokým teplotám ale sněhová pokrývka rychle odtává, komunikace v nižších polohách jsou podle Ředitelství silnic a dálnic ČR většinou mokré a po chemickém ošetření, řidiči by tak při zvýšené opatrnosti neměli potkat výraznější komplikace.

Související obsah

V horách je ale situace rozdílná, na některých silnicích druhé a třetí třídy se drží zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem, příkladem je podle ŘSD například Semilsko. Ve vyšších polohách pak na silnicích leží uježděná vrstva sněhu.

Nasněžilo u vás? Své fotografie můžete posílat na email zpravy@nova.cz nebo na profil TN.cz na Facebooku.

Zbytky sněhu se drží také na Olomoucku a Vsetínsku, kam se sněžení přesunulo v úterý odpoledne. Podle ŘSD i tam lze místy narazit na uježděnou sněhovou pokrývku, která je posypaná drtí, silnice jsou tak s opatrností sjízdné.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu nás i v následujících dnech čeká velmi podobná situace, kdy se zejména na severu republiky budou objevovat srážky. Teploty by se měly pohybovat výrazně nad nulou, ve čtvrtek by mohlo být 4 až 8 °C, v noci ale budou klesat k bodu mrazu, silnice tak mohou místy namrzat.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz