Zdraví

Chcete se zbavit hladu, který vám brání zhubnout? Známe řešení

Chcete se zbavit hladu, který vám brání zhubnout? Známe řešení
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Po Vánocích nabral na váze asi každý. Shazovat přebytečná kila jde ale posléze jen těžko, i když se snažíte běhat, nejíst a spát dostatečný počet hodin. Kolem rizikové šesté hodiny večerní se navíc dostaví hlad a vy do sebe nacpete, co se do vás vejde. Jak korigovat touhu po jídle a docílit vysněné Twiggy postavičky?

Jedna ze základních chyb je, že se snažíte nejíst. Na to ale lidské tělo není zejména po vánocích stavěné. Jestli vás něco zachrání, je to pravidelná strava. Samozřejmě, že je složité na ní najet, ale při troše snahy to jde. Začněte tím, že si na papírek napište jednotlivé hodiny, kdy budete snídat, svačit, obědvat a večeřet. 

Ideální rozestupy mezi jídly jsou tři až čtyři hodiny. Smažený hemenex ráno vyměňte za vařená vejce. Dodají vám bílkoviny v čisté podobě. Obecně se vyhněte smaženým pokrmům,  dávejte přednost těm vařeným. Jistě, že rýže vám nezažene hlad tolik jako smažák s tatarkou, ale když budete jíst pravidelně, nedáte hladu ani šanci.

Související obsah

Dbejte na přísun ovoce a zeleniny

Jestli je něco důležité, tak pravidelná dávka ovoce a zeleniny. Ovoce vzhledem k cukru, které obsahuje jezte dopoledne. Po ránu skvěle probudí mango s jahodami. Na zeleninu pro změnu přichází čas odpoledne. Večer se nebojte okurkového salátu nebo květákové polévky.

Jezte malé porce a mezi hlavními jídly vždycky svačte. Jen tak nadobro zaženete hlad. Jistě ani nezapomínáte na pohyb. Nemusíte trávit hodiny ve fitku. Stačí si jednou denně zaběhat v parku. Ráno vždycky spálíte více než večer a ještě vám to dodá energii do celého pracovního dne.

Související obsah

Štěstí přeje připraveným

Pokud víte, že pravidelná strava je pro vás problém, zajděte si do obchodu nakoupit krabiček různých velikostí a připravujte si jídlo předem. Klidně si na jednotlivé krabičky napište, kdy máte co sníst. Není na tom nic ostudného. Sama uvidíte, že kolegyně za chvíli začnou praktikovat stejnou metodu, protože líbit se chce přece každý.

han, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz