Změna

Vedení ČSSD chce změnit název strany, členové jsou proti

Vedení ČSSD chce změnit název strany, členové jsou proti
Zdroj: ČTK

ČSSD, tedy Česká strana sociálně demokratická, by se mohla po 140 letech své existence výrazněji přejmenovat. Nově by to mohla být zkráceně pouze Sociální demokracie se zkratkou SD.

A už je to i na papíře - o změně názvu se píše v návrhu nových stanov strany, které přijdou na přetřes na nadcházejícím sjezdu na začátku března. Informuje o tom páteční Právo.

Řada sociálních demokratů přitom podle deníku nejspíš o navrhované změně názvu vůbec neví - dokument totiž sice dostaly krajské organizace, ty ale nemají povinnost jej rozeslat řadovým členům a mohou vše nechat ležet v šuplíku.

"Je to opovrhování i ztráta pokory vůči 140leté historii strany a všem těm, kteří budovali její čest a slávu,“ zlobí se jeden z významných sociálních demokratů. Podobný názor mají i jiní straníci, které Právo oslovilo.

Související obsah

Někteří sociální demokraté navíc připomínají, že nová zkratka SD je stejná jako ta, kterou používala nacistická zpravodajská služba Sicherheitsdienst, v jejímž čele stál mimo jiné i pozdější říšský protektor Reinhard Heydrich.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz