Hurghada

Z dovolené v Hurghadě bylo peklo! Lauru zatkli kvůli běžným lékům

Z dovolené v Hurghadě bylo peklo! Lauru zatkli kvůli běžným lékům
Zdroj: facebook

Egyptské úřady propustili po 14 měsících britskou turistku Lauru Plummerovou. Čtyřiatřicetiletou ženu zadrželi na dovolené kvůli tomu, že převážela 290 tablet léku Tramadol, údajně kvůli bolestem zad, kterými trpěl její přítel. Ženě hrozil i trest smrti, u soudu dostala tři roky, teď dostala prezidentskou milost.

Britská turistka Laura Plummerová je volná. Žena strávila 14 měsíců v nechvalně proslulé egyptské věznici Al-Qanater. Z vězení se dostala díky prezidentské milosti. Během příštích hodin odletí z Káhiry zpět do Velké Británie.

"Moje dvoutýdenní dovolená se změnila v peklo. Jsem ráda, že mohu jet domů. Ostatně, kdo jede na dva týdny na dovolenou a stráví tam 14 měsíců? Chtěla bych, aby mě nedeportovali, ale slibuji, že už nikdy nevkročím na letiště," řekla žena po svém propuštění britskému deníku Sun.

Lauru zadrželi v Egyptě v říjnu předloňského roku po příletu do Hurghady. V kufru vezla 290 tablet léku proti bolesti Tramadolu, ten je v Evropě běžně dostupný, v Egyptě ale zakázaný. Měla ho pro svého egyptského přítele Omara, o němž mluví jako o svém manželovi, leč sezdáni nejsou. O tom, že jsou prášky v Egyptě zakázané, údajně nevěděla.

Právě podle Omara žila Laura v příšerných podmínkách v egyptské věznici, kde se v 34stupňových vedrech tísnila s dalšími 20 ženami. Rodina bojovala za propuštění mladé Britky. Té hrozil i trest smrti, nakonec od soudu dostala tři roky.

V neděli Lauru převezli z věznice na policejní stanici a k soudu, který formálně potvrdil její propuštění a následnou deportaci ze země.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz