Zahraničí

Tučňáci navštívili medvěda i vlka! Čína zažila úžasnou podívanou

V čínském městě Habin se konalo unikátní setkání. Potkala se tam zvířata, která se ve volné přírodě nemají šanci střetnout. Tučňáci, lední medvědi a polární vlci. A dlužno dodat, že nejvíce překvapení byli tučňáci.

Nevšední podívaná se naskytla návštěvníkům Polarlandu na severovýchodě Číny. Mohli spolu vidět zvířata původem z jižního i severního pólu. Tedy tvory, kteří by se jinak nikdy potkat nemohli.

"Zvířata z jihu a severu se v Polarlandu setkala historicky poprvé. Pojali jsme to jako akci u příležitosti začátku Nového roku," uvedla Jang Liouová, ředitelka marketingového oddělení parku.

Související obsah

Hlavními hrdiny představení byli tučňáci. Vyrazili na obhlídku ledních medvědů a polárních vlků. Z bezpečnostních důvodů zvířata dělilo sklo. I tak ale těžko soudit, jestli si kontakt víc užili ptáci, šelmy nebo turisti.

Nejde ale o jediná zvířata, která se v Polarlandu setkala. Mroži si prohlídli velrybu beluga, lvouni zase rejnoky. Vedení parku doufá, že akcí popřeje svým návštěvníkům vše nejlepší do Nového roku. Jeho příchod Čína oslaví pátého února.

reg/Háta Sassmannová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz