Snídaňové štěně

Nové snídaňové štěně už má jméno! Rozhodly o něm tisíce lidí

Nové snídaňové štěně už má jméno! Rozhodly o něm tisíce lidí
Zdroj: TN.cz

Nové snídaňové štěně už má jméno. Rozhodli jste o něm vy, diváci televize Nova. Německý ovčák, ze kterého se postupem času stane policejní pes, se bude jmenovat Ozzy.

Olly, Ocar, Orri, Ozzy, Ox, Obelix - z této šestice mohli diváci během minulého týdne vybírat jméno pro v pořadí druhé snídaňové štěně. Jeho výcvik v policejního psa budou moci sledovat ve Snídani s Novou. Snídaňové štěně číslo 1 Sunnyho, ze kterého se stal asistenční pes, mohli diváci vídat na obrazovkách rok a půl.

Nové snídaňové štěně se narodilo před několika týdny fence německého ovčáka Nase v chovné stanici v Prackovicích nad Labem. Otcem je vlčák Aaron ze Suché. Policisté měli jediný požadavek - aby jeho jméno začínalo na písmeno O.

Diváci měli o jménu pro nové štěně jasno takřka okamžitě. Ankety na webu TN.cz se zúčastnilo více než 14 tisíc lidí, bezmála devět tisíc jich hlasovalo pro jméno Ozzy. Na druhém místě skončil Orri s asi 1900 hlasy, třetí byl Olly s přibližně 1800 hlasy.

Související obsah

Se štěnětem německého ovčáka se seznámíte už brzy ve Snídani s Novou. Dívejte se na ni každý všední den od 5:55.

Podívejte se na reportáž o novém snídaňovém štěněti:

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz