Léčebné konopí

Žena se chtěla soudit o léčebné konopí, VZP jí chce vyjít vstříc

Žena se chtěla soudit o léčebné konopí, VZP jí chce vyjít vstříc
Zdroj: Profimedia

Vážně nemocná Martina Kafková se měla ve čtvrtek u pražského soudu dozvědět, zda uspěje se žalobou na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP) o proplacení léčebného konopí. Soud se ale nakonec nekonal.

Advokát VZP totiž ještě před začátkem hlavního líčení požádal o čas, aby mohla pojišťovna o požadavku vážně nemocné ženy s roztroušenou sklerózou rozhodnout znovu.

"VZP požádala soud o lhůtu, aby mohla vydat nové rozhodnutí. Soud této žádosti vyhověl. V obecné rovině mohu říci, že VZP vždy postupuje tak, aby vyhověla maximu požadavků svých klientů, pokud to umožňuje platná legislativa. V konkrétním případě ale nebudeme soudu ani účastníkům řízení vzkazovat náš další postup přes média, nepřišlo by nám to slušné a seriózní,“ řekl TN.cz mluvčí pojišťovny Oldřich Tichý.

Související obsah

Kafková už řadu let trpí roztroušenou sklerózou, je upoutaná na vozík a trápí ji silné křeče a bolesti. Běžné léky jí už nepomáhají, konopí ale prý ano. Spotřebuje ho asi šest gramů denně - v jointech i v jídle. Kdyby si ho měla kupovat v lékárně, stálo by ji to desítky tisíc korun měsíčně.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz