Výbuch

Zničující výbuch: Vinen je prý muž, který doma míchal chemikálie

Za mohutnou explozí, která loni v září v Mostkovicích na Prostějovsku poničila několik domů, je prý experimentování s chemikáliemi. Tato zábava nejspíš stála život muže, který byl profesionálním hasičem.

Policejní vyšetřování sice ještě neskončilo, nicméně podle Mladé Fronty Dnes je vina na straně muže, který ve svém domě míchal nejrůznější chemické látky. Ty samy o sobě nejsou nebezpečné, to ale neplatí, pokud se z nich začne vyrábět pyrotechnika. O této jeho zálibě mnozí věděli a už krátce po explozi o tom místní obyvatelé mluvili.

Související obsah


Výbuch loni v záři poničil kolem padesáti domů v celém okolí, třiatřicetiletý muž zemřel na místě ve sklepě. Do nemocnice tehdy záchranáři převezli další dva zraněné. Obec před pár dny začala s rozdělováním peněz pro postižené rodiny, k dispozici má vedení Mostkovic necelé dva miliony korun.


To je ale jen zlomek škody, kterou exploze napáchala, ty se odhadují na dvacet milionů. Trosky domu totiž zasáhly zaparkovaná auta v okolí, tlaková vlna rozbila desítky oken, další tři domy označil statik za neobyvatelné.
 

Petr Zapletal, rod, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz