Cyklista

Opilý muž chtěl vyzvednout kolo, cyklověž mu přiskřípla ruku

Kuriózní zásah mají za sebou strážníci z Přerova. V noci je na pomoc zavolal opilý muž, který si chtěl vyzvednout kolo z automatické cyklověže. Jenže ve dveřích se mu zasekla ruka a nemohl se dostat ven.

Pouhé vyzvednutí zaparkovaného kola může skončit i zásahem strážníků. Ten, který v noci museli absolvovat přerovští městští policisté, se řadí k nejkurióznějším v letošním roce. Strážníci pomáhali vysvobodit cyklistu, který si ve tři ráno chtěl z automatické cyklověže vzít své kolo.

Muž byl posilněn notnou dávkou alkoholu a tak mu kvůli jeho neopatrnosti zůstala ruka uvíznutá ve dveřích výtahu cyklověže. Naštěstí se poblíž pohyboval muž, který uslyšel volání o pomoc.

"Po příjezdu na místo hlídka nalezla podnapilého muže, který měl vzpříčenou ruku v automatických dveří, které uzavírají věž," řekl TV Nova mluvčí přerovských strážníků Miroslav Komínek.

Související obsah

Strážníci museli mužovu ruku opatrně vyprostit. Využili k tomu teleskopický obušek, kterým dveře cyklověže rozevřeli. Opilého cyklistu pak převezli do nemocnice, kde ho lékaři ošetřili.

Uvíznutí muže nejspíš způsobila nečinnost čidla, která by měla zavření dveří zabránit. Cyklověž totiž s koly manipuluje zcela automaticky.
 

vbo, Jan Socha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz