Dívka

Maminku našli mrtvou vedle svého dítěte. Zabila ji zákeřná cukrovka

Maminku našli mrtvou vedle svého dítěte. Zabila ji zákeřná cukrovka
Zdroj: facebook

Rodinná tragédie se stala na předměstí skotského města Glasgow. Mrtvá tam byla nalezena maminka teprve pětiměsíčního miminka. Chlapeček ležel hned vedle své devatenáctileté matky Courtney Newlandsové. Za její smrtí stojí nejspíš cukrovka.

Jen pár měsíců po porodu zemřela devatenáctiletá dívka z předměstí Glasgow. Ta bydlela v bytě se svým pětiměsíčním synem. Se svou rodinou však byla Courtney v kontaktu každý den, píše britský portál Mirror. Když už se dva dny neozývala, její matce a patnáctileté sestře to začalo být divné.

O dívku tak obě dostaly strach, a proto zalarmovaly policii. Když vrhtli do bytu, zůstali v šoku. Na gauči totiž našli dívku mrtvou. Vedle ní v postýlce navíc ležel její malý syn. Ten byl naštěstí živý, avšak dehydratovaný.

Pětiměsíčního Declana proto okamžitě převezli do nemocnice, kde zůstal na pozorování dva dny. Teď se o něj stará Courtneyna sestra Lorraine. Kdyby však policisté chlapce objevili o den později, nemusel by přežít.

Související obsah

Když byly dívce čtyři roky, byla jí diagnostikována cukrovka. Ta s největší pravděpodobností stojí za její smrtí. Ze stejného důvodu přivedla Declana na svět o dva měsíce dříve cisařským řezem. "Narodil se pouze s jednou ledvinou a strávil dva měsíce v nemocnici. Naštěstí byl v pořádku," prozradila podle portálu její zdrcená matka.

Cukrovka prvního typu však dívce způsobila problémy několikrát. Byla totiž těhotná už třikrát, dvakrát však potratila. "Při jednom z potratů dokonce málem zemřela. Dostala totiž chřipku," dodává matka.

Související obsah

Do svého prvního bytu na předměstí se dívka přestěhovala se svým přítelem teprve nedávno. Jejich vztah se však několik týdnů před tragédií rozpadl a muž se odstěhoval.

Na dvou portálech byly vytvořeny sbírky, které mají rodině pomoci. Na obou se dosud podařilo vybrat 790 liber, tedy zhruba šestadvacet tisíc korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Cukrovka nepřichází náhle: OTESTUJTE SE, zda neohrožuje i vás
Když diabetik omdlí: První pomoc při hypoglykemii

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz