Dokument

Chystá se dokument o Václavu Havlovi. Vybrali už 1,2 milionu

Chystá se dokument o Václavu Havlovi. Vybrali už 1,2 milionu
Zdroj: Mediafax

K třicátému výročí od pádu totalitního režimu v Československu připravuje kameraman a režisér Petr Jančárek dokument na počest Václava Havla s názvem "Tady Havel, slyšíte mě?" Lidé už na výrobu filmu přispěli 1,2 milionu korun.

K dokumentu, který mapuje tři poslední roky života bývalého prezidenta, se vyjádřila i herečka a vdova po Václavu Havlovi Dagmar Havlová Veškrnová. Ta Jančárka navštívila přímo ve střižně.


"Viděla jsem unikátní záběry, které mi připomněly veselé i chmurné okamžiky těch let, kdy jsem mohla být přitom. Dost tomuto projektu fandím a dojalo mě nadšení, které Petr do dokumentu vkládá a přitom vykonává několik profesí najednou," popsala Havlová Veškrnová na svém facebookovém profilu.


Letošní listopadová premiéra je podle ní plánovaná primárně prostřednictvím sociálních sítí jako ocenění všech, kdo film podpořili. "Váš zájem mě naplňuje jednak velikánským pocitem odpovědnosti, ale také klidu, protože nám přináší skutečnou volnost a svobodu pro dokončovací práce na filmu," napsal Jančárek všem, kdo vznik filmu podpořili.

Související obsah


Tvůrci dokumentu se pokouší na projekt vybrat peníze pomocí fundraisingu. Prvotní cíl byl 400 tisíc korun, podařilo se však vybrat již 1,2 milionu. Díky tomu bude mít snímek kvalitnější grafiku a animace, lepší zvuk a bude možné také využít hudbu od oblíbených Havlových kapel.


Příspěvky je možné zasílat pomocí této stránky.

rod, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz