Kateřina Valachová

"Zrůdo, chcípni!" exministryně Valachová ukázala, co jí lidé píší

"Zrůdo, chcípni!" exministryně Valachová ukázala, co jí lidé píší
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) ukázala na své facebookové stránce, jakým útokům musí jako žena-politička čelit. Exministryni napsal nespokojený občan a v jeho zprávě se střídá jedna vulgární urážka za druhou.

Asi to zná většina politiků. Mezi maily, nebo zprávami na sociálních sítích nachází desítky naštvaných zpráv a od nespokojených občanů. Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová teď jednu takovou zprávu zveřejnila. Nadávka střídá nadávku a urážky jsou opravdu nejhoršího zrna. Ke cti Valachové slouží fakt, že zachovala klid a naštvanému pisateli odpověděla zcela věcně.

Důležitým obsahem sdělení nespokojeného pisatele byl fakt, že jeho dítě je dyslektik a kvůli inkluzi musí být ve třídě s dětmi, mezi kterými není spokojené. "Moje dítě je dyslektik a ty krá*o jsi ho donutila do školy, kde se cítí jako odpad, je šikanované, nenávidím tě ty zrůdo,“ píše naštvaný rodič bývalé ministryni.

Celou konverzaci politička zveřejnila na svém Facebooku i s vysvětlením, že umísťování dyslektiků do speciálních škol jim naopak může komplikovat další život. "Dyslexie je pro každého hendikep, každému zhorší jeho startovní pozici. Ale není to vyloučení ze života, není to přece žádné nepřekonatelné postižení. Nejhorší je ale od problému utíkat a ukájet se vlastními negativními emocemi. Také je pravda, že děti s dyslexií patří ke skupinám, které jsou šikanou ohroženy více. Ale to i děti s brýlemi, s nadváhou nebo příliš hubené, nadprůměrně inteligentní či s problémy s výslovností nebo s rovnátky… Prostě každé trochu jiné dítě má vyšší pravděpodobnost, že se stane obětí šikany. Proto je přece šikana tak nebezpečná. Měli bychom na prvním místě mít postavený zájem našich dětí. Od toho je třeba vždy začít,“ napsala Valachová.

Související obsah

Valachová ale zachovala chladnou hlavu a nad hromadu vulgárních urážek se povznesla. „Dobrý den, pokud je vaše dcera dyslektik, neexistuje jediný důvod, proč by neměla navštěvovat běžnou školu – dyslektiky byli například Alexander Graham Bell, Thomas Edison, Winston Churchill, John Lennon, Agatha Christie, Orlando Bloom, Tom Cruise nebo třeba Keanu Reeves. Také mezi slavnými Čechy je mnoho dyslektiků. V otázce šikany se nutné se obrátit na vedení školy a případně na školního ombudsmana pana Hrzala. Přeji Vám i vaší dceři mnoho úspěchů,“ reagovala Valachová na naštvanou zprávu.

Podívejte se na celou reakci Kateřiny Valachové: 

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz