Domácí

V pražském tunelu Blanka se srazilo 5 aut. Doprava kolabovala

V bubenečském tunelu Blanka se ve čtvrtek ráno srazilo pět aut ve směru na Troju. Při nehodě se zranily dvě ženy. O hodinu později došlo k další nehodě několika vozidel. V místě se tvořily dlouhé kolony. Doprava po Praze kolabovala.

K nehodě čtyř osobních aut a jednoho nákladního došlo v pražském bubenečském tunelu Blanka ve čtvrtek v ranních hodinách. Nehoda komplikovala dopravu v obou směrech, omezení trvalo až do 11 hodin. Kolony byly po deváté hodině rozšířeny až na Jižní spojku.

"Nehoda se stala čtvrt hodinu před sedmou hodinou ranní,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Dopravu na místě korigovala policie. "Příčiny a jednotlivá zavinění jsou předmětem vyšetřování,“ dodal mluvčí.

Takhle proběhla ranní nehoda v tunelu Blanka: 

Na místo okamžitě spěchala sanitka. Zdravotníci ošetřovali dvě ženy, posádku nákladního auta. "Záchranáři ošetřovali jednapadesátiletou matku a její jednadvacetiletou dceru. Starší žena měla úraz krku, mladší utrpěla úraz dolních končetin. Obě ženy byly převezeny do Vojenské nemocnice," řekla redakci mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.
 

A o hodinu později se v tunelu podle policie srazila další tři auta. "Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechové zkoušky na místě byly negativní," dodal Rybanský. Druhá nehoda byla krátce na to odstraněna.

Související obsah

Potíže měla i pražská hromadná doprava. Autobusy, které místy projížděly, uvízly v kolonách na několik desítek minut. U některých spojů se uvádělo zpoždění až jednu hodinu. A není to jediné místo, kde měly spoje problémy. "Dopravní komplikace jsou po celé Praze," sdělila dopoledne PID. 

Dopravní nehoda v tunelu Blanka:

Od rána totiž komplikovaly dopravu v Praze i další dvě dopravní nehody. V Legerově ulici ve směru na Muzeum se osobní auto převrátilo na střechu. V Radotínské ulici se zase auto srazilo se zvěří.

Podívejte se na sestřih nehod z tunelu Blanka, které se staly v únoru 2019:

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz