Pravdy a lži

Pravdy a lži v debatách: Takhle zjistíte, zda politici nelhali!

Pravdy a lži v debatách: Takhle zjistíte, zda politici nelhali!
Zdroj: European Parliament

Portál TN.cz připravuje v souvislosti s blížícími se eurovolbami rozsáhlý speciál. Kromě rozhovorů se šéfy politických stran nebo lídry kandidátek přineseme také rubriku "pravdy a lži", kde budeme ověřovat pravdivost některých výroků politiků.

Už za měsíc budou Češi a další Evropané hlasovat ve volbách do Evropského parlamentu. Aby se voliči dokázali správně rozhodnout, přináší TN.cz velký speciál, jehož součástí budou rozhovory se zástupci kandidujících stran a také tzv. fact-check.

V rámci něj budeme ověřovat pravdivost vybraných výroků, které v debatách se šéfy stran nebo lídry kandidátek zazní. Čtenáři se tak rychle dozví, jestli ten který politik v rozhovoru mluvil pravdu, nebo naopak lhal, případně zda se dají jejich slova vůbec ověřit.

Ověřené výroky najdete po každé debatě vždy na webu pod klíčovým slovem "pravda a lži". Případně stačí kliknout na horní liště TN.cz nad prvním článkem na sekci "Eurovolby 2019" a poté znovu na rubriku "pravda a lži".

 

Související obsah

První ověřená slova politiků očekávejte na TN.cz po středeční superdebatě, kam dorazí lídři kandidátek osmi parlamentních stran, nebo jejich zástupci. Debata, kterou bude moderovat Rey Koranteng, startuje v 17:05. Sledovat ji můžete živě zde.

Podívejte se na reportáž TV Nova o projektu k eurovolbám:

epa, TN.cz

K tématu Pravdy a lži

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz