Předvolební debaty 2020

Ověřili jsme výroky Bartoše z debaty před volbami. Podívejte se, jestli lhal!

Hostem předvolební debaty televize Nova byl pirátský předseda Ivan Bartoš. S moderátorkou Bárou Divišovou řešil i výměnu ministra zdravotnictví z pondělí, ale i další témata a problémy, které se týkají Čechů. Zjistili jsme, jestli říkal pravdu, anebo ve svých výrocích lhal.

Piráti si v letošních volbách věří. V krajích chtějí podle předsedy Ivana Bartoše přinejmenším 100 křesel, silné osobnosti za stranu kandidují i do Senátu. "V roce 2016 jsme uspěli ve třech krajích, v Karlovarském kraji jsme ve vedení," vzpomínal pirátský šéf s tím, že letos věří v mnohem lepší výsledky.

Ověřili jsme osm Bartošových výroků z předvolební debaty televize Nova s Bárou Divišovou. V pěti případech mluvil pravdu, zbylá tři tvrzení byla sporná.


Bartoš se vyjádřil ke koronavirové krizi, která momentálně tíží všechny kraje, a k personální změně na resortu zdravotnictví. V pondělí rezignoval dnes už exministr Adam Vojtěch (za ANO) a nahradil ho epidemiolog Roman Prymula (za ANO).

Bartoš narazil i na četná tvrzení některých opozičních politiků, že jsou Piráti neomarxistickou stranou. Prý se tak vyjadřují proto, že jim Piráti ubrali voliče.

Pokud Piráti uspějí v krajích, chtějí se kromě jiného zaměřit na přerozdělování peněz z evropských fondu. "Ty peníze taky netečou tam, kam by měly," řekl Bartoš o Olomouckém kraji.

Na rozdíl od Prahy kandidují Piráti v krajích s výjimkou Olomouckého, kde mají koalici s hnutím STAN, samostatně. 

Související obsah

Na celou předvolební debatu s Ivanem Bartošem se můžete podívat ve videu na začátku článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Předvolební debaty 2020

Důležité Události

Píše se na Deník.cz