Předvolební debaty 2020

Předvolební debata: Ověřili jsme, zda předseda KSČM Filip mluvil pravdu

Středečním hostem předvolební debaty na TN.cz byl tentokrát předseda KSČM Vojtěch Filip, který s moderátorkou Bárou Divišovou probral volební strategii komunistů v jednotlivých krajích a také kandidáty. Redakce TN.cz pro vás ověřila, kdy mluvil pravdu a kdy ne.

V krajských volbách by komunistická strana chtěla minimálně obhájit 86 zastupitelských křesel, která získala v předchozích volbách. Cílem KSČM je podle slov jejího předsedy Vojtěcha Filipa utvořit co nejvíc koalic s ostatními stranami, s nimiž by se podílela na chodu krajů.

V senátních volbách komunisté neobhajují žádné křeslo, aktuálně mezi senátory nemají jediného zástupce. Filip si však od voleb slibuje změnu - sází na výběr vhodných kandidátů, jejichž tváře lidé znají buď z Poslanecké sněmovny, anebo z regionů. Celou předvolební debatu si můžete pustit pod titulkem článku.

Redakce TN.cz ověřovala devět výroků předsedy KSČM. V pěti případech mluvil pravdu, zbylá čtyři tvrzení však pravdivá nebyla.

Související obsah

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Předvolební debaty 2020

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz