Zahraničí

Mohla jsem být v letadle smrti, říká dívka! Šéf jí zachránil život

Mohla jsem být v letadle smrti, říká dívka! Šéf jí zachránil život
Zdroj: Profimedia

Alena Medveděvová odjela navštívit své rodiče. Domů se měla vrátit už v neděli, a to letadlem, které havarovalo na letišti v Moskvě. Její šéf jí však zavolal dva dny před odletem, že si může dovolenou prodloužit. Svou letenku se proto rozhodla prodat. Šéf ženě nejspíš zachránil život.

Obrovské štěstí měla Alena Medveděvová, která žije v ruském Murmansku. Se svou dcerou odjela do Belgorodu, kde žijí její rodiče. Dcera u nich měla zůstat na prázdniny a Medveděvová se plánovala vrátit domů už v neděli. Letět měla z Moskvy, právě linkou, která havarovala.

Dva dny před odletem se však rozhodla svůj pobyt prodloužit. Šéf Medveděvové zavolal a dovolil jí vzít si ještě několik dní navíc. Žena byla velmi šťastná a svou letenku prodala cestujícímu, o kterém netuší, zda přežil.

Ona však žije a odletět by měla domů ve čtvrtek. Zatím netuší, jestli se nebude bát do letadla nastoupit. "Přiznávám, že jsem velmi znepokojena. Po tom všem se budu bát vylézt i po žebříku. Nyní sleduji ty strašidelné záběry. Nejprve mluvili o jednom mrtvém, nyní o jednačtyřiceti lidech. A v tomto seznamu jsem mohla být i já," uvedla Medveděvová pro kp.ru.

Související obsah

Na palubě letadla byli i její známí. Naštěstí všichni přežili. "Já jsem asistentka náměstka a mnoho lidí z murmanské oblasti znám. Mezi cestujícími byl Vladimír Evmenkov, starosta města Severomorsk, o kterém jsem věděla. Nadýchal se oxidu uhelnatého, ale hospitalizace nebyla nutná," doplnila Medveděvová.

Letadlo havarovalo v neděli po osmnácté hodině místního času na moskevském letišti Šeremeťjevo. Při přistání začalo hořet. Uvnitř bylo 78 lidí – 73 pasažérů a 5 členů posádky. Ruské úřady v pondělí potvrdily, že během nehody zemřelo 41 lidí. Zatím není jasné, co bylo příčinou havárie. Vyšetřovatelé se zaměřili na selhání vybavení, vliv špatného počasí, chybu pilota nebo zkrat.

Připomeňte si reportáž o nehodě letadla v Moskvě:

 

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz