Soud

Bodyguard ministra před soudem. Za rvačku před diskotékou!

Bodyguard ministra před soudem. Za rvačku před diskotékou!
Zdroj: Profimedia

Daniel Vlachynský je elitním policistou, jehož prací je hlídat nejvyšší ústavní činitele. V minulosti byl bodyguardem ministra Lubomíra Metnara. Teď mu ovšem hrozí, že u policie skončí. Podle žalobce se totiž zapletl do brutální rvačky před vesnickou diskotékou.

Vlachynský skončil před soudem za konflikt, který se odehrál před dvěma lety před sokolovnou v Otaslavicích na Prostějovsku. Podle obžaloby se tam tehdy vycvičený bodyguard zapletl do rvačky.

"Bezdůvodně napadl poškozeného, zaklekl jej na zemi a opakovaně jej udeřil pěstí do obličeje,“ napsal podle deníku Právo žalobce s tím, že napadený po útoku skončil v bezvědomí se zlomeným nosem, zraněnou čelistí a zlomenou spodinou očnice.

Vlachynský u prostějovského okresního soudu ovšem úmyslný útok kategoricky popřel. "Při bitce se snažil podle svých slov aktéry od sebe odtrhávat. Když takto držel dva muže, jeden z nich prý od někoho dostal pár ran pěstí do obličeje, zavrávoral a spadl, přičemž na sebe strhl i policistu," píše deník.

Ten se prý jen snažil osvobodit a ležícího muže udeřil jen jednou do hrudníku. Podle znalce je ovšem zázrak, že napadený muž nemá vážněji zraněné oko.

Dobrý posudek Vlachynskému vystavili jeho nadřízení. "Vystupuje odměřeně a včas vyhodnocuje rizikové situace, na veřejnosti se chová střídmě,“ shodli se i s ministrem Metnarem.

Související obsah

U soudu vypovídalo i několik svědků, ti se ovšem neshodli, jak se vše událo. Jeden například tvrdil, že policista byl agresivní už na diskotéce, ještě před samotnou rvačkou.

Prostějovský soud policistovi nakonec udělil tříletý trest s podmíněným odkladem na 3,5 roku. Po odvolání Vlachynského se kauzou zabýval i brněnský krajský soud, který věc vrátil zpět do Prostějova a místnímu soudu nařídil, aby se zabýval znaleckým posudkem z biomechaniky, který podporuje policistovu výpověď. Má se také uskutečnit rekonstrukce přímo na místě činu.

Na jaké pozici u ochranné služby Vlachynský slouží, se deníku nepodařilo zjistit.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz