Bubble tea

Dívka (14) vypila příliš bubble tea. Stovka kuliček jí uvízla ve střevech

Dívka (14) vypila příliš bubble tea. Stovka kuliček jí uvízla ve střevech
Zdroj: Getty Images

Neuvěřitelný obrázek se naskytl lékařům, když provedli rentgen čtrnáctileté dívce, kterou přivedli rodiče do nemocnice se zácpou a nechutenstvím. Dívka, která milovala čaj bubble tea, nedokázala strávit tapiokové kuličky. V těle jich jí uvízlo přes 100!

Čtrnáctiletá Siao Šen z města Ču-ťi trpěla zácpou pět dní. Lékaři provedli rentgen břicha, které měla dívka úplně tvrdé, a nestačili se divit. Našli v něm přes 100 malých tmavých kuliček, uvedl britský list Daily Mail.

Dívka je milovnicí populárního nápoje bubble tea, který si získal oblibu i u nás. Malé kuličky jsou vyráběny z tapioky. V jiných regionech světa je tapioka známá také jako maniok. Stejně jako brambory či batáty patří maniok mezi okopaniny.

Kuličky se vyrábějí ze škrobu. Podle čínských lékařů ale mohou mít někteří lidé potíže kuličky strávit. Někteří prodejci navíc do kuliček míchají další látky, aby kuličky měly lepší texturu.

Související obsah

Dívka zřejmě měla potíže s trávením kuliček známých také jako boba nebo perly delší čas. Poslední dávka čaje ale způsobila kompletní ucpání střev. Lékaři Siao Šen nasadili projímadla. Varují také před tím, aby lidé pili bubble tea ve velkém množství.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz