Zahraničí

Diplomaté, které na Kubě postihla záhadná nemoc, mají změněný mozek

Diplomaté, které na Kubě postihla záhadná nemoc, mají změněný mozek
Zdroj: Profimedia

Američtí diplomaté, které na Kubě postihla nevysvětlitelná nemoc, vykazují strukturální změny na mozku, uvádí studie zveřejněná v časopise Journal of the American Medical Association. Spojené státy hovořily o tom, že jejich diplomaté byli oběťmi sonického útoku.

Někteří američtí diplomaté, kteří pobývali na Kubě, si stěžovali na zdravotní problémy. Měly je trápit bolesti hlavy, závratě, poruchy spánku, mnozí hlásili poškození sluchu s tím, že slyší vysoké šumivé zvuky.

Podobné zdravotní potíže měly následně postihnout i kanadské diplomaty. Spojené státy spekulovaly o sonickém útoku, příčina zdravotních potíží ale dodnes není jasná.

Zkoumaní zdravotního stavu 40 amerických úředníků ukázalo, že postižení trpí strukturálními změnami mozku. U některých byl zjištěn úbytek takzvané bíle hmoty, tkáně míchy a mozku.

Související obsah

Lékaři nicméně nemohou porovnat výsledky studie s dřívějším stavem pacientů, protože postižení podobnou procedurou neprošli. Nedá se tak určit, zda jsou změny provázané s pobytem na Kubě.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz