Pavouk

Poplach v supermarketu. Hledali tam exotického pavouka!

Velké manévry zažili zákazníci a zaměstnanci jednoho plzeňského supermarketu. Neznámý muž měl pokladní říct, že uvnitř vypustil exotického pavouka. Na místo okamžitě vyrazila odchytová služba. Muže našli po několika hodinách policisté. Pátrání po pavoukovi je ale zatím neúspěšné.

Muž měl na pokladně oznámit, že mezi regály vypustil pavouka. Tím odstartoval rozsáhlou pátrací akci. Zákazníci museli ven a zaměstnanci prodejnu zavřeli. Na místo vyráží nejdřív odchytová služba městské policie.

Zákazníka policie po pár hodinách našla. Hájil se, že pokladní řekl, že pavouka uvnitř obchodu prý viděl, ne že ho přinesl. Večer se pouštějí do detektivní práce specialisté z deratizační firmy. Zkoumají každý regál, svítí do všech škvír, ale po pavoukovi jakoby se slehla zem.

Pátrací akce trvala až do desáté hodiny. Ráno byla prodejna znovu otevřená, ale zaměstnanci o pavoukovi mluvit nesmějí.

Podle popisu se mohlo jednat o sklípkana. Policisté berou podobná varování velmi vážně. Opakovaně se stává, že jedovatí pavouci z exotických krajů proniknou do supermarketu třeba s dodávkou ovoce. V Mnichově Hradišti se ukrývala samička jedovaté maloočky, která dokáže nepříjemně kousnout.

Související obsah

Jiný jedovatý pavouk se dostal do pražského supermarketu s dodávkou banánů až z daleké Ghany. Skončil v útulku městské policie a druhý den si ho přijel vyzvednout nadšený chovatel, který mu pořídil nové terárium.

Radost z nového mazlíčka ale určitě neměla Američanka, která pořídila děsivou fotografii. V krabičce hroznů ze supermarketu objevila smrtelně jedovatou černou vdovu.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz