Moravskoslezský kraj

Dům poškozený výbuchem musí k zemi! Rodině chce pomoci obec

Ve Strahovicích na Opavsku v neděli likvidovali trosky domu, který ve čtvrtek večer poničila mohutná exploze. Zemřel při ní 29letý muž. Kriminalisté ukončili ohledávání místa, ale zatím nechtějí prozradit žádné podrobnosti.

Od pátečního podvečera jede bourací technika naplno. Hasiči nejdříve strhli výbuchem nejvíc poškozenou část domu. V sobotu i neděli bourací práce pokračovaly.


"Provedli jsme částečnou demolici objektu, potom statické zajištění sklepních prostor, abychom umožnili bezpečný přístup kriminalistům k ohledání místa činu," popsal mluvčí hasičů Jakub Kozák.


Podle místních nejspíš v suterénu domu vybuchla stará munice. Tu prý v okolí Strahovic vyhledával a sbíral muž, který explozi nepřežil.

Související obsah


V neděli na místo znovu dorazil statik. Dopoledne nekompromisně rozhodl, že k zemi musí jít celá dvoupodlažní stavba.


V okamžiku exploze v domě byli i rodiče zemřelého mladíka. 90letá žena během výbuchu byla v místním kostele. Teď se o ni starají příbuzní. "Přišla spoustu dobrovolníků, kteří nabízeli pomoc, ta rodina dostala deky a oblečení," řekla strahovická starostka Elen Malchárková.

Související obsah


Zachránit se podařilo jen pár nejnutnějších věcí. Rodiče mladíka našli azyl u jednoho ze sousedů. Ulice, ve které exploze zničila jeden z rodinných domů, je už třetím dnem uzavřená. Vjezd do ní hlídají nepřetržitě policisté.


Ti tam budou do doby, než hasiči dům s vážně narušenou statikou kompletně zdemolují. Vedení obce chce postižené rodině pomoct. Starostka plánuje už v pondělí v Ostravě na krajském úřadu jednat o zřízení sbírky.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Moravskoslezský kraj

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz