Inspektor TV Nova

Kemp na Hané místy připomíná dobu socialismu, lidé jsou ale spokojeni

Prázdninový inspektor televize Nova se v nedělním třicetistupňovém vedru vypravil k břehům Plumlovské přehrady na Hané. Hodnotil kemp v Mostkovicích, kam jezdí lidé hlavně kvůli koupání, procházkám v lese, ale i nedalekým památkám.

Rozsáhlý autokemp Přehrada v Mostkovicích leží zhruba deset kilometrů od Prostějova, na jižní straně největší vodní nádrže Olomouckého kraje. Na první pohled klidné místo je z velké části schované v zeleni, desítky stromů poskytují stín i přímo v areálu. Přestože některá místa prozrazují, že kemp stál už za minulého režimu, žádný nespokojený návštěvník se v něm nenacházel.

Pobyt můžete prožít ve vlastním stanu, ve dvou až pětilůžkových chatkách, v přívěsu nebo karavanu. Noc ve stanu vyjde na šedesát korun, v chatce pak od sto šedesáti. Za psa si připlatíte padesátikorunu.

"Některé původní dvojlůžkové chatky nahradily nové, ostatní aktuálně rekonstruujeme,“ popsala zástupkyně vedoucí kempu Klára Nováková. Záchody a sprchy jsou v kempu jak původní, tak zrekonstruované. Nejsou sice žádný přepych, je v nich ale čisto. Dobrou zprávu mají v kempu pro ty, kteří se rádi a často sprchují. Za teplou vodu se totiž neplatí.

Související obsah

Ceny občerstvení v kempu rozhodně přemrštěné nejsou. Čepovaná desítka nebo limonáda vyjde na 27 korun, káva na 22 korun a párek v rohlíku na 20 korun. Na kuřecí řízek nebo smažený sýr vám postačí 60 korun, za obrovskou porci hranolků dáte 30 korun.

Kromě bohatě zásobeného bufetu a restaurace návštěvníci velmi oceňují místní udírnu. Z komína se kouří denně a cokoliv vepřového vás vyjde na 32 korun za deset deka.

Související obsah

Přestože kemp leží hned nad hrází přehrady, cesta na pláž, kde se můžete vykoupat, zabere jen několik minut chůze. "Pláž je sice od nás tři sta metrů, ale určitě se to vyplatí. Je tam krásná písčitá pláž, kde je možnosti půjčit si lodičky nebo šlapadla," dodala Klára Nováková.

Autokemp Přehrada v Mostkovicích na Prostějovsku není pro náročné, ale stříbrnou medaili si právem zaslouží.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Píše se na Deník.cz