Napadení

Znásilnění dívky migrantem. Policie ukončila vyšetřování, už ví, jak to bylo

Znásilnění dívky migrantem. Policie ukončila vyšetřování, už ví, jak to bylo
Zdroj: TV Nova

Policie ukončila vyšetřování pokusu o znásilnění 16leté dívky z Terezína migrantem z Afriky. Kriminalisté navrhli státnímu zastupitelství, aby v případu podalo žalobu na obviněného 29letého Libyjce. Ten podle závěrů vyšetřování napadl dívku 18. června. Ke znásilnění se přiznal a soud ho poslal do vazby.

Státní zástupkyně Kateřina Doušová přiblížila, jak to teď s obviněným bude dál. "Policie aktuálně ukončila ve věci vyšetřování s tím, že s jeho výsledky seznámila obviněného, jeho obhájce a poškozenou. Poté dnešního dne předložila spisový materiál s návrhem na podání obžaloby na zdejší státní zastupitelství," vysvětlila Doušová.

 
Pokud půjde všechno hladce, mladý Libyjec půjde před soud. "Až bude spisový materiál nastudován a nebudou zjištěna žádná procesní pochybení ze strany policejního orgánu, tak bude na dotyčného podána obžaloba k okresnímu soudu v Litoměřicích," řekla Doušová redakci TN.cz.

 
V případě odsouzení může násilník strávit až deset let za mřížemi. Pak by ho čekala deportace do domovského státu a zákaz vstupu na území EU.

Související obsah

 
Policie zadržela podezřelého muže Afričana krátce po činu. Z počátku nebylo jasné, z jaké země pochází. Hovořil směsí několika jazyků. Nakonec se ukázalo, že jde o Libyjce, jemuž byl v roce 2017 odmítnut azyl v Německu a v EU pobýval na základě tzv. víza pro strpení do doby, než se vyřeší jeho návrat do země původu.

 
Cizinec měl nezletilou dívku podle kriminalistů znásilnit u obce Lukavec poblíž Terezína. Oběť skončila v nemocnici, její zranění ale nebyla vážná. Po útoku jí měl ještě sebrat mobilní telefon.

Připomeňte si reportáž TV Nova o případu znásilnění v Lukavci:

pos, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz