Zastavení

Zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo platí, stížnost nedorazila!

Premiér Andrej Babiš i další obvinění z kauzy Čapí hnízdo mohou slavit. Zastavení jejich trestního stíhání totiž nabylo právní moci, státní zastupitelství nedostalo žádnou stížnost, která by zastavení stíhání napadla.

"Mohu potvrdit, že rozhodnutí o zastavení stíhání v této kauze nabylo právní moci a to už včera," řekl TN.cz ve středu  mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Lhůta pro podání stížnosti podle něj běžela od soboty do pondělí. Teoreticky je tak ještě možné, že případná stížnost poslaná v pondělí dorazí, protože je ještě "na cestě".

Městský státní zástupce v Praze Martin Erazím zastavení stíhání premiéra Babiše v kauze Čapí hnízdo oznámil minulý pátek. "Agrofert a Farma Čapí hnízdo si vzájemně v podnikání nekonkurovaly ani nesjednocovaly svoji činnost na společném trhu. I přes zjištěné vazby mezi těmito subjekty, zejména prostřednictvím rodinných příslušníků, byla proto Farma Čapí hnízdo správně posouzena jako nezávislý podnik," vysvětlil Erazím.

Související obsah

"Rozhodnutí bude po nabytí právní moci předloženo bezodkladně nejvyššímu státnímu zástupci, který má možnost pravomocná rozhodnutí o zastavení trestního stíhání rušit," doplnil minulý týden Erazím. Od doručení má nejvyšší státní zastupitelství tři měsíce na to, aby se vyjádřilo.

Pusťte si páteční reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz