Zahraničí

Babiše čeká projev na Valném shromáždění OSN, stále ho prý ladí

Babiše čeká projev na Valném shromáždění OSN, stále ho prý ladí
Zdroj: TV Nova

Premiér Andrej Babiš pokračuje v návštěvě Spojených států. Na programu je setkání s několika světovými státníky a účastní se i jednání se zástupci amerických obchodníků a finančníků.

Babiše v New Yorku čeká ve středu perný den, svůj program započal v sedm hodin newyorkského času, nejprve posnídal se zástupci amerických investorů.

Následně se přesunul do hotelu Plaza, kde navštívil Bloomberg Global Business Forum. Konkrétně shlédl panel o budoucnosti odchodu do důchodu.

Premiér také pokračuje v jednání mezi čtyřma očima, v úterý se sešel s ukrajinským prezidentem, ve středu ho čeká třičtvrtěhodinová schůzka s tureckým prezidentem Erdoganem. K večeru se pak má setkat s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem.

Související obsah

V budově OSN celý den pokračují projevy zástupců jednotlivých členských zemí. Podle plánu by se měl v devět večer dostat ke slovu premiér Andrej Babiš.

Předseda vlády už v úterý novinářům řekl, že projev stále ještě přepisuje a vylepšuje. Rád by hlavně mluvil o roli České republiky a V4 v mezinárodním společenství.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz