Kuchař

Kuchař se měl vydávat za lékaře v domově důchodců. Teď ho soudí

Bratislavský kuchař se více než rok vydával za lékaře v domově důchodců. Během jeho působení tam zemřelo třicet lidí, nyní kvůli tomu stanul u soudu. Ačkoliv je na několika videích jasně vidět, jak seniory vyšetřuje, muž popírá, že lidi léčil. Asistentku mu dělala osmnáctiletá uklízečka.

Klienti domova pro seniory si pamatují Ivana Biháryho se sklenkou v ruce a v lékařském plášti.

"Pan Biháry vystupoval jako lékař, nechal se oslovovat jako lékař. V životě by mě nenapadlo, že pan doktor není medicínsky vzdělaný. I mojí mámu poslouchal fonendoskopem. Ano a nasadil jí antibiotika," popisuje Eva.

V domově zemřelo během jeho působení třicet lidí. Muž se původně živil jako kuchař. Jako ošetřovatelka mu asistovala osmnáctiletá uklízečka Vanesa Pútiková.

Související obsah

 

"Paní Putiková prohlásila, že je vinná. To dnes bylo přijaté soudem," uvedl v pátek prokurátor Michal Šúrek. Ivan Biháry stanul před soudem také. Očekávalo se, že se přizná. Místo toho vše popřel.

"Ani jsem neordinoval, ani nepředkládal nikomu žádné léky. Já sem nikomu nic nedával. Já jsem byl v pozici manažera, já jsem nebyl ani pečovatel, ani zdravotník," hájí se.

U soudu tvrdil, že všechna obvinění jsou pomstou lidí, které jako manažer ze zařízení vyhodil. Soud bude pokračovat v listopadu, přijít vypovídat má devět svědků.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz