Záchrana

Srnka uvízla v betonové šachtě! Hasič za ní musel vyrazit po žebříku

Srnka uvízla v betonové šachtě! Hasič za ní musel vyrazit po žebříku
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Na pomoc nebohé srnce vyjížděli v pondělí odpoledne hasiči z Havířova. Zvíře nalezli schoulené na dně hluboké šachty, na její dno se tak musel jeden ze zachránců vsoukat po žebříku. K překvapení všech nakonec srnka vyvázla bez zranění.

Dospělou srnečku náhodně objevil v lese na okraji Havířova jeden z pracovníků, když si odskočil během mýcení příkopů. "Na pomoc vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Havířov a Karviná," popsal mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Zvíře bylo schoulené na dně velmi úzké třímetrové kanalizační šachtice. Jeden z hasičů tak musel dolů za srnkou vyrazit po žebříku. Nahoru ji pak vynesl v pevné dece, aby nezranila sebe ani svého zachránce.

Podle velitele bylo zvíře uvězněno v betonové díře maximálně jeden den. "Srnka byla při přiblížení našeho hasiče a zabalení do deky klidná. Zřejmě cítila, že jde o její záchranu. Bývá to tak ve více případech," poznamenal zkušený hasič.

Související obsah

Srnka naštěstí vyvázla bez zranění. "Alespoň se to dalo odhadnout podle jejího úprku do přírody. Ani nám nepoděkovala," dodal s úsměvem velitel zásahu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz