Děti

Drogerie dm stahuje z prodeje dětské příkrmy. Obsahují kusy plastu

Drogerie dm stahuje z prodeje dětské příkrmy. Obsahují kusy plastu
Zdroj: dm

Společnost dm drogerie z preventivních důvodů stahuje z prodeje dmBio příkrm s kuřecím masem. Mohly by se v něm objevit kousky modré fólie. Společnost se zákazníkům omlouvá za nepříjemnosti a slibuje nápravu.

Stažení z prodeje se týká konkrétně dmBio masového příkrmu 125 g, kuřecí maso, od ukončeného 4. měsíce a datem minimální trvanlivosti 21. 1. 2021. Doba trvanlivosti je uvedená na boční straně víčka.

„Zákazníky, kteří si výše uvedený produkt zakoupili, prosíme, aby jej nekonzumovali a vrátili v kterékoli prodejně dm se zárukou vrácení peněz i bez pokladní stvrzenky. Kvalita nabízených výrobků má pro nás vysokou prioritu, proto velice litujeme vzniklé situace a zákazníkům se za tuto nepříjemnost omlouváme,“ uvádí společnost v tiskové zprávě.

Tiskový mluvčí veterinární správy Petr Vorlíček informuje, že se může jednat celkem až o 1500 kusů balení příkrmu. Produkt je původem z Německa a nejedná se o jedinou do Čech exportovanou potravinu, která obsahuje plasty.

Již dříve se v obalovaných mražených řízcích, které byly k dostání v řetězci Iceland, objevily úlomky tvrdých plastů. Před šesti lety společnost dm rovněž stahovala z prodeje dětské příkrmy. Tehdy se jednalo o bio masozeleninový příkrm Babylove. I v něm se objevily úlomky plastů.

Zdroj: dm

 

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Děti

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz