Zdeněk Ondráček

Univerzita prověřila vysokoškolskou práci Ondráčka. Výsledek ho nepotěší

Univerzita Palackého potvrdila, že komunistický poslanec Zdeněk Ondráček opisoval ve své disertační práci. Podle školy neuvedl zdroje, které citoval. Podezření, že Ondráček údajně přebíral celé pasáže z bakalářských a diplomových prací jiných studentů, se objevilo už minulý měsíc.

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) získal v roce 2011 doktorát na Univerzitě Palackého v Olomouci. Minulý měsíc se objevilo podezření, že měl ve své disertaci "Násilí jako sociálně patologický jev v rodině" opisovat.

To nyní potvrdila samotná univerzita, která práci zkontrolovala pomocí systému Theses a následně ručně odbornými pracovníky studijního oddělení a pedagogické fakulty.

"Zdeněk Ondráček porušil citační zásady, neuvedl citované zdroje nebo je uvedl nepřesně či nesprávně," prozradila TN.cz mluvčí univerzity Gabriela Sýkorová Dvorníková. "Většinu teoretické části, která tvoří více než polovinu textu, sestavil jako kompilát z poznatků, které byly v době jejího vzniku známé, aniž by je sám analyzoval nebo kriticky posoudil," dodala mluvčí. Redakce TN.cz proto požádala poslance Ondráčka o vyjádření, zatím jsme však reakci nedostali.

Související obsah

Na problém s disertační prací upozornila na začátku října MF Dnes. "Myslel jsem, že budu obviněn z pedofilie, znásilnění či cizoložství a vyřádí se na mně zásahovka, ale zatím je to jen opozicí oblíbené plagiátorství. Tím mi vyhrožují už přes 3 roky," reagoval tehdy poslanec na facebooku.

Podobné podezření se u politika neobjevilo poprvé. Skončit ve funkci ministryně spravedlnosti musela v minulém roce kvůli údajnému opisování také Taťána Malá (ANO). Šlo o její diplomové práce na Panevropské vysoké škole v Bratislavě, kde vystudovala práva, a také na Mendelově univerzitě v Brně, kde psala práci o chovu králíků.

Ve stejném roce rezignoval také ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD), který čelil podezření, že se dopustil plagiátorství ve své bakalářské práci.

Připomeňte si rezignaci ministryně Taťány Malé v reportáži TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz