Domácí

Přepněte si plastová okna na zimní režim. Ušetříte nemalé peníze

Přepněte si plastová okna na zimní režim. Ušetříte nemalé peníze
Zdroj: Thinkstockphotos

Většina plastových oken má funkci, o které řada lidí ani neví. Jednoduchým "přepnutím" lze prodloužit jejich životnost a významně snížit únik tepla.

Při změně ročního období je kromě přezutí auta dobré pamatovat i na okna. Loužičky vody na parapetu, zdech či podlaze, zamlžená okna i plíseň kolem rámů, to vše je důsledek opomenutí přípravy oken na zimu. Škodě se dá naštěstí snadno předejít.

Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Když se nachýlí zima, na "dotažení" oken postačí imbusový klíč, případně jen šikovné ruce. Na kovovém rámu okna se nachází "čudlík", na kterém je třeba změnit pootočením polohu. Takto připravené okno má mnohem lepší přítlak a výrazně méně se opotřebovává. Je třeba pamatovat na skutečnost, že továrním nastavením oken bývá letní režim.

Zdroj: TN.cz

Chcete-li svá okna připravit na zimu opravdu důkladně, nezapomínejte je čistit, pravidelně ošetřit těsnění silikonem, promazat kování a jednou za rok dotáhnout všechny úchyty a kličky.

Podívejte se na pořad Rady ptáka Loskutáka, kde vám poradí, jak zateplit okna:


 

Podívejte se na předpověď počasí: 

Česko se dnes probudilo do velmi mrazivého rána:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz