Meteorologové upravili výstrahu ohledně sněžení v České republice. V polohách nad 400 metrů mělo během středečního odpoledne a večera napadnout až 10 centimetrů mokrého a těžkého sněhu. Přes noc platí výstraha ČHMÚ před tvorbou náledí.
Středa byla bohatá na srážky, na většině Česka se objevilo v odpoledních a večerních hodinách. "Spadne nejčastěji od 1 do 10 milimetrů, ojediněle až kolem 15 milimetrů. Zatímco v Čechách se bude jednat o srážky smíšené od 400 metrů nad mořem sněhové, na Moravě a ve Slezsku bude, díky vysokým teplotám, pršet," řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.
"Ve čtvrtek a v pátek se budeme setkávat pouze s ojedinělým mrholením. O víkendu už budeme deštníky opět potřebovat, ale díky teplému jihozápadnímu proudění, které přinese až 15 °C, bude pršet i na horách," doplnila Honsová.
Pro Středočeský, Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj a pro Vysočinu ČHMÚ vydal varování před novou sněhovou pokrývkou. "V polohách nad 400 m n. m. místy napadne kolem 5 cm, ojediněle až 10 cm většinou mokrého a těžkého sněhu," varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha platí do půlnoci.
Oblasti, pro které platí varování před sněžením:
Meteorologové očekávali komplikace při chůzi, v dopravě či zásobování. "Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně, nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy. Nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách je třeba dodržovat pokyny Horské služby," doporučují.
Noční sněžení v Plzni a okolí:
ČHMÚ také varuje před tvorbou náledí: "V noci na čtvrtek se bude oblačnost od jihozápadu alespoň na přechodnou dobu protrhávat. Očekává se proto většinou pokles teplot pod bod mrazu a na komunikacích se tak bude během noci místy vytvářet náledí nebo zmrazky. Největší pravděpodobnost tvorby náledí nebo zmrazků je na jihozápadě ČR a na Českomoravské vrchovině, nejmenší v severních Čechách a na severovýchodě Moravy a ve Slezsku."
Varování před náledím a zmrazkami je vyhlášeno pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Královéhradecký, Pardubický a Jihomoravský kraj a pro Vysočiny. Náledí může hrozit od středeční jedenácté hodiny v noci do deváté dopoledne ve čtvrtek. Starší lidé by podle ČHMÚ měli zůstat doma a nevycházet.
Oblasti, pro které platí varování před náledím:
Přehled srážek od středy do neděle:
Aktuální předpověď počasí
Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz