Zahraničí

Tragédie v Tatrách! Při výstupu na Lomnický štít zemřeli dva horolezci

Tragédie v Tatrách! Při výstupu na Lomnický štít zemřeli dva horolezci
Zdroj: Horská záchranná služba SR

Tragicky skončil ve čtvrtek pro dva horolezce výstup v oblasti masivu Lomnického štítu na Slovensku. V okolí byli ještě další horolezci, kteří patřili do společné skupiny, záchranáři je v bezpečí dostali ze štítu. Těla se již také podařilo vyzvednout.

O tragické události informoval v pátek ráno portál tvnoviny.sk, podle jeho informací se má jednat o dva ukrajinské horolezce. Horští záchranáři již jejich těla dostala ze Skalnaté doliny do márnice ve Smokovci.

Podle informací TV Markíza patřila dvojice do větší skupiny, zbytek skupiny se podařilo záchranářům bezpečně dostat ze štítu dolů. Všichni by měli být v bezpečí a bez zranění.

  

Zatím není jasné, za jakých okolností k tragédii došlo. V polohách nad 1600 metrů se podle slovenské horské služby drží vrstva ledu a sněhu, cesty jsou tak velmi kluzké.

Související obsah

"V oblasti byla špatná viditelnost a sněžilo. První záchranná skupina našla dvě těla bez známek života," uvádí horští záchranáři. Podle dostupných informací zemřela žena (†30) a muž (†67), oba byli z Ukrajiny.

Nedávná tragédie v polských Tatrách, kdy blesk zabil na hoře Giewont 5 lidí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz