Tereza H.

Tereza H. se dočkala vánočního dárku. Soudkyně jí udělala radost

Tereza H. se dočkala vánočního dárku. Soudkyně jí udělala radost
Tereza H. | Zdroj: Profimedia

Více než osm měsíců musela v Pákistánu odsouzená Češka Tereza H. čekat, než se soud rozhodl projednat její odvolací žádost. Zdá se, že pár dní před Vánocemi se dočká od soudkyně dárku - nového soudního přelíčení.

Tereze H. si v ženské věznici Kot Lakhpat v pákistánském městě Láhauru odpykává téměř devítiletý trest za pašování drog. Před více než osmi měsíci podala žádost o urychlené projednání jejího případu, kterému ve středu soudkyně Allya Nilamová vyhověla. Hlavní líčení by se mělo uskutečnit 18. prosince, jen pár dní před Vánoci. Rozhodne se během něj, zda je Terezino odvolání oprávněné či nikoli.

Terezin právník Asghar Dogar před soudem argumentoval, že Tereza je nevinná, že se pouze stala obětí falešného případu, do kterého ji měli namočit místní celníci. Podle jeho slov neměl soud prvního stupně k dispozici náležité informace, poukázal také na to, že Tereza si v pákistánském vězení vytrpěla již dost.

 

Související obsah

Terezu H. zadrželi pákistánští celníci na letišti v Láhauru 10. ledna 2018, v jejím kufru mělo být objeveno v dvojitém dně téměř devět kilo heroinu. Češka trvá po celou dobu prošetřování na své nevinně, soud nepravomocně rozhodl o jejím zadržení a poslal ji na osm let a osm měsíců do vazby.

Státnímu žalobci tento trest dokonce přišel příliš mírný a žádal přísnější trest. Podívejte se v reportáži.

TN.cz

K tématu Tereza H.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz