Domácí

V Česku se objevila velmi silná droga, která může zabíjet!

V Praze se objevila velmi silná droga, která může zabíjet. Policisté varují, že jediná pilulka má tak vysokou koncentraci účinné látky, že je zázrak, když to člověk přežije. Na to doplatil i 20letý mladík, který přijel do Prahy oslavit maturitu. Na následky předávkování zemřel.

Otok mozku a plic, selhání jater a zástava srdce - tak často končí předávkování drogami. Policie varuje před velmi silnou extází.

"Na trhu se objevila extáze, která má mnohonásobně vyšší účinnost, proto požití takovéto tablety může mít pro tělo fatální následky," uvedla mluvčí policie Hana Křížová.

"Setkáváme se s tabletkami, které mají třeba osm procent účinné látky. Setkali jsme se s tabletami, které měly až čtyřicet. Tyto se pohybují při té horní hranici," zhodnotil kriminalista Jaromír Badin.

Počet úmrtí po požití drogy se stále zvyšuje. Jen v Praze je to minimálně deset případů za poslední rok.

Související obsah

Na silnou dávku i kombinaci několika drog doplatil dvacetiletý mladík, který do klubu na Žižkově přijel v červnu oslavit maturitu, druhý den zemřel v nemocnici. Dávku extáze navíc zkombinoval s kokainem a alkoholem. Podle policie drogy pocházely z Plzeňska. Kriminalisté hledají prodejce i další svědky, kteří mladíka v klubu viděli. Nepříjemnou zkušenost s drogami má i dívka z Prahy. Té hodil drogu někdo do pití.

V Moravskoslezském kraji se před časem objevilo syntetické konopí. Po požití této drogy dva lidé zemřeli a další dvě desítky se otrávily. Rozsáhlé vyšetřování odhalilo tehdy 20 pachatelů, stopy vedly do sousedního Polska.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz