Zranění

Doga napadla dvě ženy! Páníček s ní chodil na vodítku bez náhubku

Doga napadla dvě ženy! Páníček s ní chodil na vodítku bez náhubku
Zdroj: TV Nova

Na setkání se psem zřejmě jen tak nezapomenou dvě ženy z jižních Čech. V první polovině letošního roku je totiž zranila argentinská doga, kterou majitel vedl na vodítku, ale neměla náhubek. První incident se stal v Českých Budějovicích, druhý jen o několik měsíců později v Hluboké nad Vltavou.

Pes poprvé útočil na počátku května letošního roku v Českých Budějovicích. "Devětatřicetiletý muž vedl svou argentinskou dogu na vodítku, ale bez náhubku. Když kolem něj procházela žena, tak se po ní pes ohnal a kousl ji. Žena se se zraněním léčila několik měsíců," popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Jen o pár měsíců později skončilo nezodpovědné chování majitele stejně. V Hluboké nad Vltavou se pes ohnal po ženě, které naštěstí způsobil jen lehké zranění. I přesto však musela vyhledat lékaře a skončila na několik dnů v pracovní neschopnosti.

Související obsah

"Majitel psa je podezřelý ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedl mluvčí policie a zdůraznil, že pes není pochopitelně za své chování odpovědný. "Vinen je jeho majitel, který nepoužíval náhubek a podcenil výcvik tohoto plemene," dodal Bajcura. Muž je stíhán na svobodě, za mřížemi může strávit až dva roky.

O tom, jak se chovat k psovi, se učí už děti ve škole. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz