Předjíždění

Německý soud poslal českého šoféra za mříže a zakázal mu řídit

Okresní soud v německém Pasově ve čtvrtek poslal do vězení českého řidiče kamionu Jaroslava Novotného, který podle obžaloby v lednu nebezpečně předjížděl a ohrozil další lidi. Za mřížemi má strávit dva a čtvrt roku, původně mu hrozilo až doživotí. Rozsudek ale není pravomocný.

Kromě trestu vězení soud také českému kamioňákovi na čtyři roky zakázal řídit. Verdikt zatím není pravomocný, Novotný se proti němu může odvolat.

Při příchodu do soudní síně si Novotný obličej nekryl. Ve chvíli, kdy soudce pustil záznam z palubní kamery, díval se obžalovaný šofér jinam a plakal. Slzy mu tekly i při čtení obžaloby.

Hned na začátku soudního jednání zaznělo, že český kamioňák nemá problémy se zákonem poprvé - v minulosti byl už pětkrát trestaný.

Soudce uvedl, že Novotný si v minulosti vyslechl trest mimo jiné za řízení pod vlivem alkoholu nebo za to, že při nehodě zranil dalšího člověka. Také měl zákazy řízení.

Ve vazbě je Čech od března - nejprve na soud čekal v cele v Česku, později se "přestěhoval" do německého vězení. Původně ho německé státní zastupitelství obžalovalo z pokusu o vraždu a obecného ohrožení, za což hrozil až doživotní trest.

Související obsah

Nakonec ovšem došlo ke zmírnění obžaloby - aktuálně totiž Novotného soudí za ohrožení silničního provozu. Za to podle informací TV Nova hrozí maximálně čtyřletý trest.

Incident, za který je český kamioňák souzený, se odehrál letos v lednu nedaleko českých hranic. Novotný tehdy předjížděl jiný kamion, manévrem ovšem ohrozil jiné řidiče včetně školního autobusu. České soudy ho ke stíhání do Německa vydaly v létě.

Připomeňte si kauzu v srpnové reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz