Loupež

Stopy lupičů z Drážďan vedou k berlínským zločineckým klanům

Stopy lupičů z Drážďan vedou k berlínským zločineckým klanům
Zdroj: TV Nova

Stopy lupičů z Drážďan, kteří nedávno vykradli klenonici Grünes Gewölbe (Zelená klenba), vedou k berlínským zločineckým klanům. Vyšetřovatele na jejich stopu přivedl speciální nástroj, který pachatelé při vloupání v Drážďanech použili.

Na nejnovější vývoj ve vyšetřování loupeže, při níž zmizely cenné historické šperky, upozornil deník Berliner Morgenpost. Podle deníku je možné, že existuje pojítko mezi aktuální loupeží a krádeží obří zlaté mince z berlínského Bodeho muzea před dvěma lety.

Kriminalisté se údajně zajímají o vloupání, při nichž pachatelé použili zvláštní hydraulický "roztahovák", který patří mimo jiné k výbavě hasičů.

Související obsah

Ten totiž použili lupiči právě v Drážďanech. A jeden ze členů arabského zločineckého klanu, souzený za krádež stokilové zlaté mince z Bodeho muzea, figuruje i v kauze vloupání do firmy ve městě Erlangen, která tyto hydraulické "kleště" vyrábí.

Jak píše Bild, vloupání v Drážďanech a Berlíně spojují i další věci - lupiči v obou případech udeřili brzy ráno, do objektů pronikli oknem, velmi dobře se vyznali v muzeu i klenotnici a cennosti k odcizení měli zjevně vytipované předem. Z místa činu tak tím pádem zmizeli velmi rychle.

Při vloupení do Bodeho muzea před dvěma lety zmizela stokilová zlaté mince Maple leaf (Javorový list). Případ se k soudu dostal letos v lednu, tři ze čtyř obžalovaných patří k nechvalně proslulému berlínskému klanu Remmo.

Související obsah

Obří minci se nikdy nepodařilo najít, pachatelé ji nejspíš krátce po loupeži roztavili. Experti se obávají, že stejně dopadly i vzácné šperky uloupené z drážďanské klenotnice.

Pusťte si reportáž o vyloupení drážďanské klenotnice:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz