Domácí

Nej princezny z českých pohádek. Která je nejoblíbenější? ANKETA

Nej princezny z českých pohádek. Která je nejoblíbenější? ANKETA
Zdroj: TV Nova

Vánoční svátky jsou už sice za námi, ale tradiční pohádky si lidé mohou v televizi užívat až do Nového roku. Každý rok se všichni těší na to, až se na obrazovce objeví jeho oblíbení hrdinové, mezi které neodmyslitelně patří i princezny. Připravili jsme proto pro vás přehled těch nejoblíbenějších. Máte raději princeznu Ladu nebo se vám více líbí princezna Zlatovláska?

Pyšná princezna

Pohádku natočil režisér Bořivoj Zeman už v roce 1952. Hlavní hrdinkou je princezna Krasomila, která si nechce vzít za muže prince Miroslava. Je také velmi pyšná a myslela si, že je nejhezčí na světě. Postupně se však změní a nakonec se do Miroslava zamiluje. Krasomilu ztvárnila herečka Alena Vránová.

Zdroj: archiv

Princezna se zlatou hvězdou na čele

Princezna Lada se má stát manželkou krále Kazisvěta. Rozhodne se uprchnout a jako převlek zvolí myší kožíšek. Na čele má zlatou hvězdu, je hodná a pracovitá. Úkryt najde v království prince Radovana, který se stane její životní láskou. Pohádka byla natočená v roce 1959 a slavnou Ladu si zahrála herečka Marie Kyselková, která byla v době natáčení těhotná.

Zdroj: Archiv TV Nova

Šíleně smutná princezna

Jak napovídá název, princezna Helena (Helena Vondráčková) byla velmi smutná a nikdo ji nedokázal rozveselit. Podařilo se to až princi Václavovi, kterého hrál Václav Neckář. Za pohádkou stojí opět režisér Bořivoj Zeman.

Zdroj: Archiv TV Nova

 

Související obsah

Tři oříšky pro Popelku

Mezi jednoznačně nejoblíbenější pohádky o Vánocích patří Tři oříšky pro Popelku. V televizi ji lidé mohou sledovat už od roku 1973. Příběh chudé Popelky, která musí žít se zlou macechou a její dcerou, všichni velmi prožívají. K Popelce také neodmyslitelně patří sova Rozárka, kůň Jurášek nebo pes Tajtrlík. Hlavní postavu si zahrála Libuše Šafránková.

 

Zdroj: Archiv TV Nova

Zlatovláska

Princeznou se zlatými vlasy by chtěla být snad každá malá holčička. V pohádce Zlatovláska se to splnilo herečka Jorze Kotrbové. Princezna měla také krásné šaty, byla skromná a měla jedenáct sester.

Zdroj: Nova.cz

Jak se budí princezny

Princezna Růženka (Marie Horáková) se píchla o trn a usnula na věky. Zaklela ji její teta Melánie, a jelikož byla Růženka důvěřivá, odešla s ní do věže. Zde poté našla osudnou růži. Zachránit ji mohla jen pravá láska, kterou byl v pohádce princ Jaroslav. Pohádku můžete sledovat 30. prosince v 16:00 na TV Nova.

Zdroj: Archiv TV Nova

Princezna ze mlejna

I když není Eliška (Andrea Černá) pravou princeznou, pro Jindřicha je. V pohádce se mládenec vydá vysvobodit z rybníka zakletou princeznu, ze které se později vyklube Eliška. Pro svoji skromnost, krásu a milou povahu se o ni uchází také čert, vodník a Knížepán.

Zdroj: Archiv TV Nova

Nejkrásnější hádanka

Pohádka od Zdeňka Trošky byla natočená v roce 2008. Hlavní postavou je krásná princezna Rozmarýnka, o jejíž ruku probíhá soutěž. Vyhraje ji ten, kdo uhádne tři hádanky. Rozmarýnku si zahrála herečka Veronika Kubařová. Pohádku můžete sledovat 28. 12. v 16:10 na TV Nova.

Zdroj: TV Nova

Peklo s princeznou

Princezna Aneta je vzdorovitá dívka a nehodlá se vdát za prince Jeronýma. Vydá se tak na útěk, kde ovšem prince potká a musí s ním strávit několik dní. Nakonec se do sebe oba zamilují. V pohádce také nechybí lest, čerti nebo vodníci.

Zdroj: Profimedia

Čertova Nevěsta

Pohádku natočil opět režisér Zdeněk Troška a diváci ji uvidí 1. ledna 2020 na obrazovkách televize Nova. Mohou sledovat osud princezny Štěpánky (Eva Josefíková), o kterou se uchází samotný Lucifer. 
 

Zdroj: TV Nova
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz