Zahraničí

Hrdina zachránil chlapce v thajské jeskyni. Zemřel na otravu krve

Hrdina zachránil chlapce v thajské jeskyni. Zemřel na otravu krve
Zdroj: Profimedia

Thajský voják Bejret Burírak byl jedním z hrdinů, kteří minulý rok zachránili 12 mladých fotbalistů a jejich trenéra ze zatopené jeskyně v Thajsku. Při záchraně ale v jeskyni chytil infekci a přestože s nemocí dlouho bojoval, nakonec zemřel.

Důstojník Bejret Burírak se podílel na záchranné operaci v jeskyni Tham Luang v severním Thajsku, kde minulý rok v červnu uvízlo dvanáct chlapců a jejich fotbalový trenér, když je překvapil masivní liják. Trvalo dva týdny, než se záchranářům podařilo chlapce v bezpečí dostat z jeskyně pryč. Sami přitom nasazovali při velmi nebezpečné akci životy.

Související obsah

Burírak v jeskyni dostal infekci, se kterou více než rok bojoval. Jeho stav se ale podle Thajského královského námořnictva, u kterého sloužil, poté, co se mu infekce dostala do krve, zhoršil. Nakonec otravě podlehl. Námořnictvo smutnou zprávu v pátek potvrdilo a vydalo prohlášení.

 

"Vyjadřujeme hlubokou upřímnou soustrast rodině důstojníka Bejreta Buríraka," uvedlo námořnictvo na facebooku a přislíbilo příbuzným vojáka peněžní pomoc v těžké situaci. Jedná se tak už o druhou oběť loňské záchranné akce.

O život přišel i potapěč sloužící v námořnictvu, který zemřel přímo v jeskyni, když pod vodou ztratil vědomí. Podrobnosti si připomeňte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz