Domácí

Kyberútok ochromil nemocnici v Benešově. Už je v plném provozu!

Kyberútok ochromil nemocnici v Benešově. Už je v plném provozu!
Zdroj: TV Nova

Po necelých třech týdnech je benešovská nemocnice opět v plném provozu. Její software napadl počítačový virus, který ji na dlouhou dobu ochromil. Nyní je nemocnice už schopná se o pacienty postarat ve stejném rozsahu jako před kyberútokem.

"Benešovská nemocnice obnovila provoz interního oddělení a laboratoří, čímž se její provoz opět dostal do normálu," uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). "Všechny základní aplikace jsou provozuschopné, byť některé pouze v základním nastavení a v následujícíh týdnech budou upravovány do stavu před útokem," upřesnil informaci ředitel nemocnice Roman Mrva.

Pacienti by následky už neměli pociťovat. "Přesto se ale může stát, že v některých provozech bude čekací doba na ošetření delší, neboť některé nenastavené procesy v počítačových programech musí personál ještě provádět ručně," vysvětlil Mrva.

Související obsah

 

Během pondělí nemocnice obnoví i mail server a datové servery s daty uživatelů. V současnosti se chystá zvýšit bezpečnost počítačové sítě nákupem nového firewallu, omezením přístupu pacientů i personálu na internet a omezením dálkových připojení do nemocniční sítě.

Všechny odložené plánované operace proběhnou v lednu a únoru. "Během těchto následujících dvou měsíců by mělo dojít k dorovnání stavu a pak bude běžet provoz nemocnice tak, jak jsme všichni zvyklí," řekla hejtmanka.

Ročně se cílem kyberútočníků stane až pět nemocnic. Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz