Zahraničí

Na Šumavě se těžce zranila lyžařka. Na sjezdovku pro ni letěl vrtulník

V rakouském skiareálu Hochficht na Šumavě se v sobotu těžce zranila česká lyžařka. Na sjezdovku pro ni vyrazil záchranářský vrtulník, který ji přepravil do nemocnice s podezřením na poranění páteře.

Sobotní lyžování na sjezdovce Standarabfahrt v rakouském skiareálu Hochficht skončilo pro ženu ve středním věku nešťastně. Podle informací reportéra televize Nova, který byl zrovna na místě, se měla česká lyžařka po pádu těžce zranit.

Související obsah

Svědci tvrdí, že se jí zkřížily lyže. Následně měla spadnout na zledovatělý sníh. Na sjezdovku pro ni vyrazil záchranářský vrtulník. S podezřením na poranění páteře ji přepravil do nemocnice v rakouském městě Linec.

Hochficht je šumavská hora v Horních Rakousích - jedná se o největší rakouský skiareál mimo Alpy. Díky výhodné poloze je velmi populární mezi českými lyžaři.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahují u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Mělo by se jednat o tramvaj č. 8. Podle aktuálních informací je na místě jeden zraněný muž," uvedla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je muž 41 let, uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Pravděpodobně jde o řidiče osobního auta. Hasiči už na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz