Domácí

Užívají si volno, nebo pracují? Na svazích můžete narazit na policisty

Užívají si volno, nebo pracují? Na svazích můžete narazit na policisty
Zdroj: KŘP Moravskoslezského kraje

Na horskou službu jsou návštěvníci lyžařských areálů zvyklí, nově ale můžete během zimních sportovních radovánek potkat také policisty na lyžích. Co je v horách jejich úkolem?

Návštěvníci lyžařských areálů se mohou setkat s policisty nejen, když řeší plynulost provozu, ale nově také na svahu nebo oblíbených běžkařských trasách. S novinkou přišly Beskydy a Jeseníky.

Jedná se o policisty ze speciální pořádkové jednotky, kteří již mají zkušenosti s pohybem na lyžích. Preventivní projekt Bezpečně na horách byl finančně podpořen Krajským úřadem Moravskoslezského kraje.

"Policejní lyžařské hlídky dohlíží na lyžaře a snowboardisty, zda svým jednáním neohrožují ostatní osoby, i na bezpečnost na sjezdových tratích.

Policisté touto preventivní činností chtějí u sportujících osob zvýšit právní povědomí, respektování pravidel FIS a zároveň dodržování bezpečného pohybu a předcházet různé majetkové trestné činnosti," vysvětlila Pavla Jiroušková z oddělení tisku Policie Moravskoslezského kraje.

Související obsah

Policisté jsou vybaveni nejen na sjezdové lyžování, ale také pro skialpinismus. Za úkol mají preventivně monitorovat nejen sjezdovky, ale také zajištění chat a rekreačních objektů v nepřístupném horském terénu. Budou rovněž pomáhat Horské službě České republiky při pátrání po hledaných osobách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz