Zahraničí

Irák zasypaly extrémní závěje. Mnozí obyvatelé viděli sníh poprvé

Irák zasypaly extrémní závěje. Mnozí obyvatelé viděli sníh poprvé
Zdroj: Twitter/Baxtiyar Qadir via @RudawEnglish

Nevyzpytatelné počasí překvapuje. Zatímco v Čechách panují téměř jarní teploty a po sněhu ani památky, nečekanou nadílku o víkendu dostali Iráčané, země, kde mnoho obyvatel bílý poprašek nikdy na vlastní oči neviděla.

Nečekaná sněhová nadílka v zemi, jejíž průměrná roční teplota neklesá pod dvacet stupňů, překvapila obyvatele města Haji Omeran v iráckém Kurdistánu. Zatímco na většině území Iráku panují teploty kolem patnácti stupňů a slunečné počasí, zde se v polovině ledna teploty přiblížily až k nule a v noci dokonce padnou až k minus deseti stupňům. Mrazivé teploty pak provází i husté sněžení.

Související obsah

Kurdská hornatá oblast je jedinou částí země, kde se sníh občas objeví. Například v hlavním městě Bagdádu bývá sníh naprostou raritou, naposledy ho tu viděli v roce 2008.

Zatímco někteří obyvatelé si sněhové vločky užívají s dětinskou radostí, jiným při pohledu na několikametrové závěje, které pohřbily jejich auta a vchody domovů, tuhne spíše úsměv na rtech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz