Zahraničí

Požár paneláku v Bardejove: 17 lidí skončilo v nemocnici

Během požáru jedenáctipatrového panelového domu ve slovenském Bardejove museli záchranáři z pátku na sobotu evakuovat více než sto lidí. 17 lidí poté skončilo v místní nemocnici. Všichni jsou mimo ohrožení života.

 Příčinou požáru byl únik vody do elektrické rozvodny v chodbě domu, který způsobil zkrat. Hasiči museli následně evakuovat 108 lidí. Na místě zasahovalo 22 příslušníků hasičského a záchranného sboru.


Ředitel nemocnice Marián Petko potvrdil, že mezi hospitalizovanými byly také 4 děti, které se nadýchaly zplodin. "Příjem pacientů začal ve 4 hodiny ráno, dostal jsem informaci od primářky, že všechny čtyři děti po kontrole jejich zdravotního stavu propustili domů, protože nevykazovaly žádné komplikace.“

Související obsah


Petko rovněž dodal, že jedna z pacientek musela být umístěna na jednotku intenzivní péče s podezřením na vážnější potíže. Všichni hospitalizovaní jsou však mimo ohrožení života.


Město Bardejov vyhlásilo mimořádný stav a vedení zabezpečuje pro evakuované obyvatele náhradní ubytování. Mluvčí radnice Štefan Hij uvedl, že už podruhé v průběhu dne byl svolán krizový štáb a vedení zabezpečuje pro evakuované obyvatele náhradní ubytování.


„Byty nejsou vážněji poškozené, protože oheň je nezasáhl. Požár vznikl v elektrické rozhodně na chodbě. Došlo však k zakouření prostor, takže byty zatím nejsou obyvatelné,“ dodal Hij.


Za poslední dobu je to již 3. požár paneláku, který se odehrál na Slovensku. Nejtragičtější následky měl výbuch plynu a požár v Prešově. Zemřelo osm osob a dům musel být později srovnán se zemí.

Lucie Staničková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz