Domácí

Filip je v nemocnici, před velkým ceremoniálem ho zradilo srdce

Předsedu komunistů odvezla ve středu dopoledne sanitka přímo z budovy sídla KSČM. Důvodem bylo podezření na infarkt.

Vojtěchu Filipovi se podle tiskové mluvčí KSČM Heleny Grofové udělalo nevolno, přímo v budově KSČM navštívil lékařku, která mu hned zavolala zdravotnickou záchrannou službu. Sanitka ho pak převezla na interní kliniku Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, zřejmě s podezřením na infarkt.

"Na další závěry je příliš brzy, pan Filip byl hospitalizován a zrovna podstupuje vyšetření," doplnila tisková mluvčí. Filip se těšil dobrému zdraví, šlo tedy o náhlou a nečekanou příhodu.

Filip měl přitom z pozice místopředsedy Sněmovny ve středu v poledne jmenovat v zastoupení předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) nově zvoleného ombudsmana Stanislava Křečka. Podle informací tiskové mluvčí byl právě na odchodu ze své kanceláře, aby se na tuto událost připravil.

Související obsah

Jmenování Křečka do funkce odloženo nakonec nebylo, svůj slib ale složil do rukou Tomia Okamury, dalšího z místopředsedů.

Odpoledne tisková mluvčí potvrdila, že Filipův stav se zlepšil. V nemocnici mu byl proveden kardiologický zákrok, díky němuž mu lékaři opět zprůchodnili cévy. Pacient se prý cítí dobře, dokonce tolik, že by se koncem týdne znovu rád vrátil k pracovním povinnostem.

V lednu Filip oslavil 65. narozeniny, velkou oslavu plánuje ale až na léto, hodlá ji spojit s jubilelem své maminky, kterou čekají již 90. narozeniny. Snad do té doby bude již v pořádku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz