OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Kvůli špatně nastavené pojistce můžete dlužit miliony.

Přestože není kvůli špatnému stavu českých silnic a dálnic srážka s kamionem nic neobvyklého, Češi stále podceňují limity svého povinného ručení a sjednávají si ho pouze na nejmenší zákonný limit, což je 35 milionů korun.

Možná vám to přijde dost, jenže není.

Vedle toho navíc zbytečně vyhazují peníze oknem za pojistky, které jim v případě tragédie vůbec nepomohou. Co teď s tím? Řešení nabízí nová online pojišťovací služba RIXO.cz, která zdarma a online zkontroluje kvalitu vašich pojistek a navrhne vám ideální řešení, díky kterému můžete ušetřit až tisíce korun.

Příklad z praxe

Pan Karel ve Škodě Octavia zavinil srážku s kamionem. Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění, celková škoda se ale vyšplhala na závratných 39 milionů korun. Kamion totiž nedoručil převážené zboží včas, a proto firma, která na náklad čekala, požaduje náhradu za ušlý zisk.


Díky sjednanému limitu povinného ručení zaplatila pojišťovna za škodu 35 milionů korun, zbylé čtyři miliony musí pan Karel zaplatit ze svého. Náhle mu tak vznikl obrovský dluh, který není schopný ihned splatit a musí se zadlužit na několik let. „Pokud by si pan Karel sjednal vyšší limity plnění např. na 100 milionů korun, zaplatil by pouze o zhruba 200 korun ročně víc. Což je oproti jeho současnému dluhu opravdu minimální částka,komentuje situaci Aleš Žárský z pojišťovací služby RIXO.cz.

Škody, které vznikají při dopravních nehodách jsou opravdu velké a vyšplhají se na desítky milionů korun. Patří mezi ně například újma způsobená na zdraví, odškodné pro pozůstalé osoby, nebo ušlý zisk v případě způsobení invalidity.

Neumíte si poradit s povinným ručením a nevyznáte se ve svých pojistkách, které jsou často psány malým písmem a řečí, které nerozumíte? Podívejte se na reportáž z Tipů ptáka Loskutáka, kde se dozvíte užitečné informace o pojištění, a navíc můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně!

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz